Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
  w m.st. Warszawie S.A.
szukaj 
szukaj w   
Wyszukiwanie zaawansowane
 

Biuletyn Informacji Publicznej

RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP - MPWiK > Instrukcja BIP MPWiK

Instrukcja BIP MPWiK

  Drukuj
 

Nawigacja
Nawigacja po stronach Biuletynu Informacji Publicznej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. odbywa się poprzez menu podmiotowe (po lewej stronie ekranu) oraz menu przedmiotowe (po prawej stronie ekranu), podzielone na działy ogólne.
Przejście na stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.gov.pl prowadzoną przez ministerstwo właściwe do spraw informatyzacji) możliwe jest poprzez kliknięcie na logo BIP w prawej górnej części ekranu.
Z każdej podstrony Biuletynu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. możliwe jest przejście na stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. przy użyciu odnośnika "strona główna" w menu górnym.

Wyszukiwarka
W górnej części ekranu, po prawej stronie, poniżej logo BIP dostępna jest tzw. ogólna wyszukiwarka informacji. Przeszukuje ona informacje zamieszczone bezpośrednio na stronach internetowych (htm), a także informacje zamieszczone w załączonych plikach tekstowych, np. txt, rtf, doc, xls, xlt, pdf.

Wyszukiwarka domyślnie przeszukuje wg następujących kryteriów:

ze wszystkimi słowami - wyświetlone zostaną strony, na których dostępne są wszystkie słowa wpisane do wyszukiwarki - w dowolnej kolejności,
w tytule i treści strony,
na stronach htm (pomijane są pliki tekstowe),
we wszystkich działach BIP (w menu podmiotowym i przedmiotowym), opublikowane kiedykolwiek.
Opcje wyszukiwania wyszukiwarki ogólnej można zmienić na stronie wyszukiwania zaawansowanego, poprzez kliknięcie na odnośnik "Wyszukiwanie zaawansowane" umieszczony poniżej wyszukiwarki.


Elementy strony
Na każdej stronie BIP znajdują się następujące elementy:

panel górny z logo BIP i wyszukiwarką, menu górne oraz menu dolne, menu podmiotowe oraz menu przedmiotowe (w niektórych działach, w których zamieszczone zostały obszerne publikacje, np. zbiorcze tabele, jedno z menu może być ukryte), tytuł strony, ścieżka informująca użytkownika o miejscu, w którym aktualnie przegląda informacje (np. BIP - MPWiK > Menu przedmiotowe > Sposoby przyjmowania i załatwiania spraw > Ponowne wykorzystanie), przycisk "Drukuj", treść strony z odsyłaczami do innych stron, informacje o redaktorach z podziałem na osoby, które daną informacje wprowadziły, aktualizowały, zatwierdziły i publikowały oraz data wykonania każdej z wymienionych wcześniej czynności na konkretnej stronie (informacja o redaktorach nie jest wyświetlana na stronach zbiorczych, tj. takich, które automatycznie generują zawartość korzystając z danych zamieszczonych na innych stronach), licznik odwiedzin konkretnej strony Biuletynu, rejestr zmian dokonanych na stronie.

Redakcja - zawiera dane określające tożsamość osoby, która wprowadziła informację do Biuletynu Informacji Publicznej - pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A.


Możliwe jest wyświetlanie stron Biuletynu w wersji dla osób niedowidzących oraz dla osób korzystających z urządzeń mobilnych. Jeśli dla konkretnej strony dostępna jest wersja specjalna poniżej wyszukiwarki ogólnej pojawiają się ikony:Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych

 
 
Wprowadził BZMW/ext.MWojewodzka 30-07-2019
Aktualizujący bzmw/ext.mwojewodzka 30-07-2019
Zatwierdzający bzmw/ext.mwojewodzka 30-07-2019
Publikujący Bartold Jan (GP) (Gabinet Prezydenta (GP)) 30-07-2019
Liczba odwiedzin: 13368